Zjarri përfshin një resort skish në Francë, 2 të vdekur dhe 14 të plagosur

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë një resort skish në Francë, “Courchevel”, duke shkaktuar 2 të vdekur dhe 14 të plagosur. Sipas zyrtarëve lokalë, zjarri filloi mbrëmjen e së shtunës në një ndërtesë ku qëndronin punonjësit sezonalë, dhe më pas flakët përfshinë edhe tre ndërtesa të tjera.


70 zjarrfikës u angazhuan për vënë nën kontroll flakët, ndërkohë që ende nuk dihet shkaku i zjarrit, informon dritare.net
Një video e postuar në rrjetet sociale, tregon se ekipet e zjarrit kanë përdorur shkallët për shpëtuar njerëzit që ndodheshin brenda ndërtesës tre-katëshe. Ndërsa një person është filmuar teksa hidhet nga një dritare e katit të tretë për shpëtuar nga flakët.
Sipas “BBC”, tre nga të plagosurit të cilët janë dërguar në spital me helikopter, ndodhen në gjendje më të rëndë për jetën./dritare.net

LEXO DHE :  Brenda pushimeve luksoze të Chiara Ferragnit, ja fotot mahnitëse!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.