Zjarri në Notre-Dame/ Reagojnë të tmerruar Trump e Macron

Presidenti i SHBA Donald Trump, dhe Presidenti i Francës, Emmauel Macron kanë reaguar për zjarrin masiv që ka përfshirë katedralen 850 vjeçare, Notre-Dame në Paris pasditen e së hënës.

“E tmerrshme për të parë zjarrin masiv në katedralen Notre Dame në Paris. Ndoshta depozitat fluturuese me ujë mund të përdoren për ta vënë atë nën kontroll. Duhet të veprojë shpejt!”-ka shkruar Trump.

LEXO DHE :  Çmimi i naftës. Kryemadhi: Për dy oligarkë, Rama po dëmton Shqipërinë

“Notre-Dame de Paris në flakë. Emocioni i një kombi të tërë. Jam me të gjithë katolikët dhe me të  gjithë francezët. Ashtu si të gjithë bashkatdhetarët tanë, unë jam i trishtuar për të parë këtë pjesë të djegur.”-ka shkruar Macron i cili ka anuluar një konferencë për media që do të mbante sot./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.