Zgjidhet Presidentja e re e KE, Rama: Lajm i mirë edhe për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale, pas votimit të presidentes së re të Komisionit Europian, Ursula von der Leyen.

Rama shkruan se zgjedhja e Ursula von der Leyen, Minsitres gjermane të Mbrojtjes në këtë post është një lajm i mirë për Europën dhe për Shqiprinë.

LEXO DHE :  Djali i vdiq pas aksidentit, nëna e Renisit dhuron lekët e mbetura për të dëmtuarit nga tërmeti

“Lajm i mirë për Europën, po edhe për Shqipërinë që pas votimit të sotëm, në krye të Komisionit Europian do të jetë Ursula von der Leyen, një grua e spikatur dhe një europeiste e palëkundur👍”-shkruan Rama./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.