Zgjerimi i Unazës së Re tek Pallati me Shigjeta/ Qeveria miraton fondin e dëmshpërblimit

Qeveria shqiptare ka miratuar fondin e dëmshpërblimit për banorët që kanë banesat e tyre në zonën e Unazës së Re në Tiranë. Këto banesa preken nga zgjerimi i rrugës nga Pallati me Shigjeta tek Sheshi Shqiponja.

LEXO DHE :  Shehaj: Qeveria jep me koncesion matësit e karburantëve. Reagon ministria e financave

Në vendimin e qeverisë është përcaktuar fondi prej 1 miliardë e 224 milionë lekësh. Mësohet se shpronësimi do të fillojë menjëherë pas botimit të këtij vendimi në “Fletoren zyrtare”./D.B/Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.