Krimi zgjedhor, Arta Marku firmos urdhrin për prokurorët

prokurorja e Përgjithshme e përkohshme, Arta Marku, ka firmosur urdhrin për prokurorët, për masat procedurale dhe administrative, në periudhën para dhe pas zgjedhjeve lokale.

Në urdhër sqarohet qëllimi i tij  “është verifikimi i integritetit të kandidatëve ashtu edhe ndjekja penale ndaj autorëve që prekin zgjedhjet e lira dhe sistemin demokratik të zgjedhjeve apo që cenojnë procesin zgjedhor”.

Në udhëzimin që mban firmën e Markut, saktësohet  se prokurorët janë në gatishmëri së bashku me oficerët e policisë gjyqësore nga ora 07:00 e mëngjesit deri në 22:00 të darkës.

LEXO DHE :  Aksident në Milot-Fushë Krujë, tre të plagosur

Udhëzimi i Prokurorisë së Përgjithshme vjen pak ditë pas ndryshimeve në Kodin Penal të miratuara nga mazhoranca  /E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.