Zgjedhjet SHBA/ Sanders mbështet Klinton: Objektivi ynë, të sigurojmë humbjen e Trump

Democratic presidential candidates Sen. Bernie Sanders, of Vermont, left, and Hillary Rodham Clinton talk before the CNN Democratic presidential debate Tuesday, Oct. 13, 2015, in Las Vegas. (AP Photo/David Becker)

Me Hillari Klinton kundër Donald Trump dhe “për të transformuar Partinë Demokratike.” Nuk është ende një mbështetje zyrtare, por është një tjetër hap i ndërmarrë nga Bernie Sanders, për t’iu afruar kandidates demokratike për President.

Senatori i Vermontit ka shpërndarë në internet një video në të cilën premton bashkëpunim me Hillari Klinton: “Objektivi kryesor politik që kemi përpara nesh, në pesë muajt e ardhshëm, është që të sigurojmë humbjen e Donald Trump përfundimisht. Personalisht, kam ndërmend të filloj së shpejti, të bëj pjesën time, në këtë përpjekje”, ka thënë Sanders, duke ftuar në të njëjtën kohë njerëzit “për të krijuar Amerikën që dimë se mund të jetë”./dritare.net

LEXO DHE :  Boris Johnson: Do të punoj natë e ditë, për të shpërblyer besimin e votuesve!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.