Zgjedhjet europiane/ Populistët dështojnë në Holandë

Ka nisur tanimë procesi i votimit për zgjedhjet europiane në shtetet anëtare, ndërsa në disa të tjera do të zhvillohen në ditët në vijim.

Në Holandë, rezultati i zgjedhjeve pritet të publikohet të shtunën, ndërsa të majtët kanë nisur festimet.

LEXO DHE :  Favore seksuale për notën/ Arrestohet profesori në Elbasan

Mediat atje, raportojnë që sipas exit-polleve, populistët e djathtë janë thyer në këto zgjedhje, dhe e majta ka triumfuar.

Laburistët holandezë sipas exit -polleve kanë marrë një rezultat të shkëlqyer, dhe kjo tregon një rikthim në skenë kundër populsitëve./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.