Zgjedhjet Europiane/ Arba Kokalari, mbesa e Musine Kokalari shqiptarja e parë që bëhet eurodeputete

 

Arba Kokalari ka arritur që të futet në parlamentin Europian, pas zgjedhjeve europiane të mbajtura në 28 vendet e bllokut, duke u bërë shqiptarja e parë eurodeputete.

eputetja që përfaqëson Suedinë në Parlamentin është mbesa e intelektuales, e atdhetares së njohur Musine Kokalari.

LEXO DHE :  I moshuari abuzon seksualisht me vajzën e sëmurë, Prokuroria zbut akuzën

Kokalari kandidonte për partinë  Moderate në Suedi, ndërsa njoftimin për fitoren e ka bërë në facebook.

“Të moderuarit marrin një mandate të katërt, dhe unë kam hyrë në Parlamentin Europian. Faleminderit të gjithëve”-shkruan Kokalari në rrjetin social./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.