Zbardhet dëshmia e gardistit që vrau gruan: Më tradhtonte

Punonjësi i Gardës së Republikës, Alket Arapaj vrau bashkëshorten e tij, Ervilma Seferin, me armën e shërbimit. Ngjarja ka ndodhur në shtëpinë e tyre në Allias, ndërsa mësohet se në banesë ishte vajza e tyre e vogël. Vrasja dyshohet të ketë ndodhur për motive të dobëta, pasi bashkëshorti nuk dëshironte që 36-vjeçarja të fillonte punë. Ndërkohë, Report Tv ka zbardhur dëshminë e gardistit. Alket Arapaj është shprehur se bashkëshorten e vrau, pasi e tradhtonte.

LEXO DHE :  Kryeministri i Greqisë s’ka fuqi as aftësi të vërë kushte për shqiptarët, grekë s’ka as në Athinë e jo më në Shqipëri

“Gruaja me tradhtonte prandaj e vrava. Edhe në shtëpi dhe gjeja gjërat të lëvizura. Kohët e fundit më ishin shtuar dyshimet për tradhtinë. Më vjen keq për vajzën, jam familjar i rregullt.”,- u shpreh gardisti./K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.