Zanfina Ismaili flet për herë të parë për sëmundjen e rëndë

Këngëtarja Zanfina Ismaili ka folur për herë të parë në emisionin “Tour de Cool” për sëmundjen e saj.

Ajo vuan nga sëmundja e skoliozës dhe për shumë vite mjekët në Kosovë nuk arrinin ta përcaktonin se çfarë kishte.

“Kur isha e vogël, 10 vjeç besoj, kisha probleme me kockat në pjesën e kofshëve. Mjekët nuk e dinin se çfarë kisha, pasi në atë kohë nuk njihej sëmundja e skoliozës. Shtylla ime kurrioze është paksa e shtrembër. Mamaja ime nuk ka lënë mjek pa më çuar. Kujtoj që dhimbjet ishin të tmerrshme dhe u detyrova që të mos shkoja në shkollë për 3 muaj. E kam zbuluar se çfarë kisha 7 ose 8 vite më parë” –është shprehur Zanfina. Ajo ka treguar se ende ka dhimbje në pjesën e shpinës, por e kalon me terapi./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Këta janë vipat që kanë qëndruar shokë, me ish të dashurit e tyre!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.