Zakonet e ushqyerjes që ju mbajnë të shëndetshëm, pa dieta!

Një studim i fundit ka zbuluar se, një dietë afatshkurtër nuk çon në ulje peshe, apo shëndet të mirë për shumë njerëz. Për më tepër rezulton se, dietat për njerëzit që duan të qëndrojnë të shëndetshëm, janë të dëmshme. Dritare.net ju rekomandon të ndryshoni stilin e jetesës, duke përfshirë ndryshimet në shprehitë tuaj të të ngrënit, si një mënyrë më e shëndetshme dhe efikase. Zbuloni më poshtë disa zakone ushqimi që do t’ju bëjnë më të shëndetshëm pa pasur nevojë për dieta!

LEXO DHE :  Welt: Shqipëria po shndërrohet në një destinacion të turizmit kulinar

Hani dy vezë në ditë!

Hani dy vezë në ditë, këshillon dritare.net

Për më shumë klikoni në fotogalerinë më poshtë!/Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.

 

 

 

 

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.