Xhensila Myrtezaj: Horroret që kam dëgjuar në sallën e lindjes!

Korrikun e vitit që shkoi, Besi dhe Xhensila sollën në jetë vogëlushen Ajka. E ftuar në “Be coffe”, Xhensila ka rrëfyer disa çaste, nga lindja e Ajkës. Xhensila thotë se, ka dëgjuar horrore në sallën e lindjes nga Besi.

Erion Isai: Ti ke asistuar në lindjen e gocës ë?

Bes Kallaku: Po, unë i kam prerë kërthizën Ajkës.

Erion Isai: Vetë e? Xheni…

Xhensila Myrtezaj: Nuk di ç’të them. Unë me thënë të drejtën e kisha përgatitur që ‘Besi dëgjo se është e rëndësishme të jesh mirë aty fizikisht, se mos na bën ndonjë gjë, të bie të fikët. Vëmendja duhet të jetë tek unë.’ Po nuk e kisha përgatitur aq shumë. Futem në sallë, dhe mjekët filluan procedurat e tyre dhe dëgjoja ‘uee, ça flet re? Ue, shih mor si e preu mor.’ Ndërkohë unë i dëgjoja të gjitha. “Uee, shih shih shih, koka, ua sa e bukur, hapu iher hapu”, d.m.th. nuk di, ‘horrohet’ që kam dëgjuar veshët e mi në atë kohë.

LEXO DHE :  Ftesa për dialog e Ramës, Gjosha: Vendi ndodhet në krizë, nuk luhet me dialog fals

Bes Kallaku: Tha doktori pastaj, ore qenke i fortë ti. Si i thashë unë?

Xhensila Myrtezaj: ‘E kam pas lalën kasap unë’. Kështu gjithë krenari…/K.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.