WhatsApp mbyll 2 milionë llogari që keqinforminin

 

WhatsApp, një ndër rrjetet më të përdorura të komunikimit në botë ka mbajtur një konferencë në Neë Delhi të Indisë.

Rrjeti social ka deklaruar se në kuadër të aksioneve për të ndaluar keqinformimin, vetëm në javët e fundit janë mbyllur më shumë se 2 milionë llogari.

WhatsApp ka ndërmarrë fushata edukimi publik për t’u dhënë mësim përdoruesve të tij që të jenë më të kujdesshëm ndaj mesazheve dhe informacionit që marrin.

LEXO DHE :  Konstituimi i Këshillit Bashkiak të ri në Shkodër, reagon Basha

WhatsApp ka njoftuar gjithashtu, se ka gjetur softëare që lejon abuzuesit të ekzekutojnë raste të shumta të të njëjtit llogari dhe pajisje që mund të trajtojnë shumë karta IP./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.