WhatsApp bllokohet, jashtë përdorimit edhe në Shqipëri!

 

Një ndër aplikacionet më të  përdorura në botë për mesazhe, WhatsApp nuk po funksionon nnë pjesën më të madhe të globit.

Shumë përdorues të iOS dhe Android janë ankuar se nuk arrijnë të dërgojnë mesazhe dhe të rifreskojnë faqen.

LEXO DHE :  Anti-natalistët: Njerëzit që bëjnë thirrje për të ndaluar lindjet në botë. Ja pse!

Kompania WhatsApp ka marrë 8 mijë ankesa për 40 minuta nga vende si Rio, Nju Jork, Moska dhe disa kryeqytete të Europës.

Edhe në vendin tonë ky aplikacion ka shfaqur mjaft probleme./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.