Vuçiç përveç heqjes së taksës tani do që Kosova të kërkojë edhe falje

 

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç ka avancuar kërkesat e tij në lidhje me taksën 100% që Kosova ka vendosur ndaj produkteve serbe.

Tanimë Vuçiç, përveç heqjes së taksës thotë se Kosova duhet të kërkojë edhe falje, shkruajnë mediat kosovare, duke cituar mediat serbe.

LEXO DHE :  Jep dorëheqjen drejtuesja e Fondit Monetar Ndërkombëtar

“Nuk ka vazhdim të dialogu pa e hequr taksën. Ne nuk jemi budallenj dhe nuk do të lejojmë të poshtërohemi dhe mashtrohemi. Së pari kërkim falja, pastaj e shohim se sa keni borxh për këtë provokim”,-citohet të ketë thënë Vuçiç./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.