Referendumi në Maqedoni, Rama: Kush s’voton, rrezikon të ardhmen

Për votimin e referendumit në Maqedoni, për çështjen  e emrit ka reaguar edhe kryeministri, Edi Rama.

Rama u bëri thirrje qytetarëve shqiptarë të Maqedonisë, që të votojnë pro referendumit.

 

“Uroj shumë që çdo shqiptar i Maqedonisë ta kuptojë peshën e përgjegjësisë që ka sot, pavarësisht çdo bindjeje politike a përkatësie partiake. Sot në Maqedoni votohet për fëmijët dhe kush nuk voton rrezikon të ardhmen e tyre!”, shkruan Rama në Tëitter./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Vdekja e dy punëtorëve/ Basha: Rama i pashpirt e arrogant

 

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.