Vjen me pushime në Shqipëri, 19-vjeҫari kroat përfundon në burg

Një 19-vjeҫar bullgar ka përfunduar në pranga, pasi në përpjekje për të kaluar kufirin në Shqipëri ku do të kalonte pushimet i janë gjetur 6 doza me lëndë narkotike.
“Më datë 15.08.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.D, vjeç 19, banues në Varna, Bullgari, pasi në P.K.K, Kakavijë, gjatë kontrollit në mjetin e tij tip “Fiat”, iu gjetën e bllokuan 6 doza lëndë narkotike e llojit Cannabis Sativa. Neni 283 i Kodit Penal” thuhet në njoftimin e policisë./ dritare.net

LEXO DHE :  Operacioni me FRONTEX për kufijtë/ Voda: Thellim i besimit që BE ka në angazhimin tonë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.