Video/ Xhaka e nis me humbje tek Arsenali

Granit Xhaka debuton me humbje në Premier Ligë. Arsenali humbi këtë të diel në shtëpi me rezultatin 3­4 ndaj Liverpulit. Mesfushori zviceran me origjinë shqiptare u aktivizua në pjesën e dytë. Venger e futi në fushë në vend të Elneit në minutën e 67′ të pjesës së dytë.

Por përveç hymbjes, Xhaka provoi edhe shijen e kartonit të parë të vedhë në Javën e parë të kampionatit në Angli. Golat për Arsenalin u shënuan Ëalkott (31′), Oxslade (64′) dhe Chambers (75′), ndërsa për Livepulin shënuan: Coutinho (45+1′), Lallana (49′), Coutinho (65′) dhe Mane (63′). Më herët, një tjetër Mançester Junajtid fitoi në transfertë 1­3 ndaj Bornmëthit.

LEXO DHE :  Horoskopi i datës 23 maj 2019

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.