Video/ Tufa e delfinëve shoqëron anijen me turistë në Sarandë, spektakël në detin Jon

Një familje e madhe delfinësh i kanë bërë pushimet të paharruara për një grup turistësh në Sarandë.

Gazetarja Shpresa Dine raportoi për “BalkanWeb” se delfinët janë pare në ujërat e detit Jon në Sarande ku kanë shoqëruar anijen turistike “Onhezmi 1” në turin e saj ditor.

LEXO DHE :  Trump sulmon përsëri kongresmenet: Ikni në vendet tuaja, nëse nuk jeni të lumtura në SHBA

Delfinët 5 poshtë mjetit lundrues dhe disa të tjerë rreth e qark tij janë parë tek vendi i quajtur “Kepi i Qefalit”. Për rreth 1 orë turistet e huaj por edhe vendas kanë ndjekur me kërshëri lojën e delfinëve duke kaluar disa minuta në shoqërinë e tyre./Balkanweb

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.