Video /Trump nxjerr nga Zyra Ovale shefin e stafit, se u kollit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump përzë shefin e stafit të Shtëpisë së Bardhë nga Zyra Ovale, me pretendimin se ky i fundit e ndërpreu, ndërsa po jepte intervistë për ABC News. Ndërsa Trump ishte duke i dhënë përgjigje gazetarit George Stephanopoulo, për financimet, Mick Mulvaney është kollitur, duke e zemëruar keq presidentin. Pas kësaj, presidenti e urdhëroi atë të largohet nga Zyra Ovale.

LEXO DHE :  Lleshaj thirrje qytetarëve: Nxitoni të aplikoni për kartë identiteti dhe pasaportë!

Momenti i tensionuar u transmetua të dielën në të gjitha mediet kombëtare./K.C/dritare.net

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.