Video/ Rudina Xhunga: Ju tregoj ca sekrete !

Gazetarja Rudina Xhunga nëpërmjet kësaj videoje, të fton të mësosh si u xhirua një prej intervistave të saj më të bukura. Në Arad, me Amos Oz. Ditën kur gjithë bota mendonte se Oz do të fitonte Nobelin, Rudina dhe botuesja e saj, Flutura Acka prisnin te dera e shtëpisë se Oz në Arad, të merrnin intervistën e parë. Amos Oz nuk e mori atë çmim. Dhe gjithë çfarë ndodhi atë ditë, Rudina e tregon në këtë video./dritare.net

LEXO DHE :  Fëmijët e padukshëm të Kosovës: Trashëgimia e fshehtë e përdhunimeve të luftës

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.