Video/ Rama: Shtëpia-muze në mjerim, si u zgjidh problemi i Valentinës nga Berati pasi shkroi në portal!

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka ndarë me shqiptarët një video, me historinë e Valentina Xalit nga  Berati.

Familja Xali ka një shtëpi-muze në lagjen “Kala”, Berat, por për fat të keq në gjendje të mjeruar. Pasi shprehu problemin e saj në portalin ‘shqipëriaqëduam.al’, ka nisur edhe rikonstruktimi i shtëpisë-muze./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Basha: 30 qershori, tentativë për grusht shteti. Do të ndalet me çdo kusht

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.