Video, Rama: Ja si u zgjidh problemi i Adrianit që jeton në Kanada, përmes platformës bashkëqeverisëse!

Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama ka treguar rastin e Adrianit, në shqiptari që jeton në Kanada, i cili ka zgjidhur një problem shumëvjeçar me administratën përmes platformës bashkëqeverisëse shqipëriaqëduam.al.

 

Ardian Llakmani ishte diplomuar në Universitetin e Tiranës për Kimi. Në 2010 kishte mbaruar dhe masterin, por ende nuk ishte pajisur me diplomë si dokument fizik.

Ai është i regjistruar në një program masteri në Kanada, ku i duhej të paraqiste diplomën e masterit të kryer në Shqipëri, si kusht bazë për vazhdimin e studimeve.

Pas disa kërkesave dhe vizitave në Universitet, ai nuk kishte marrë një përgjigje. Llakmani tregon se sapo iu drejtua platformës shqipëriaqëduam.al, me sugjerimin e një miku, dhe brenda 10 ditëve ai u pajisë me diplomë./E.B-dritare.net

.

MIRËMËNGJES 😃dhe me rastin e Ardianit që jeton në Kanada, i cili problemin shumëvjeçar me administratën e zgjidhi duke i'u drejtuar platformës shqiperiaqeduam.al, si dhe duke rinënvizuar se kjo platformë i'u shërben shqiptarëve kudo ndodhen, ju uroj një fundjavë të mbarë 🌹

Gepostet von Edi Rama am Freitag, 24. Mai 2019

LEXO DHE :  Hidhet shorti në Presidencë/ Zgjidhen anëtarët e KED

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.