Video/ Rama i përkthen Thaçit mesazhet e Macron

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi janë takuar me Presidentin e Francës Emmanuel Macron.

Takimi mes Ramës e Thaçit me Macron është zhvilluar në  Jerevan të Armenisë, aty ku po mbahet Samiti i Frankofonisë.

Në videon e publikuar nga Rama, shihen tre liderët të cilët po dikskutojnë së bashku.

LEXO DHE :  Deklarata e CDU/CSU për dialog, Spiropali: PD e keqpërdor për shtyrje të zgjedhjeve

Por, siç duket edhe në Video, ka qenë kryeministri Rama ai i cili i ka përkthyer mesazhet e Macron, për Thaçin, pasi ky i fundit tanimë dihet se nuk flet mirë gjuhët e huaja, madje edhe atëherë kur është përpjekur për të folur, më shumë u ka hyrë në punë faqeve të memeve./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.