Video/ Prokuroria nuk ndalet, kërkon pajisjen e audio përgjimit

Dy deputetët e PD, Ervin Salianji dhe Enkelejd Alibeaj si dhe gazetari Jetmir Olldashi do të jenë dëshmitarët e radhës që do të pyeten në Prokurori.

Krimet e Rënda do t’u kërkojnë atyre të dhëna në lidhje me audio përgjimin e Albert Veliut, i njohur si “bashkëpunëtori X” me një person se pretendohet se është Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj shkruan oranews.

Hetimi për këtë çështje është përqëndruar në Prokurorinë e Krimeve të Rënda, e cila ka bashkuar në një dosje aktet e procedimit të nisur kryesisht  për trafik droge dhe materialet nga Prokuroria e Tiranës, e cila regjistroi këllëzimin e shtetasit Agron Xhafaj për akuzën e shpifjes ndaj deputetëve të PD./d.m-dritare.net

Ja video e pergjimit e vellait te ministrit te Brendshem (Agron Xhafaj) qe publikoi PD!

Ja video e pergjimit e vellait te ministrit te Brendshem (Agron Xhafaj) qe publikoi PD!

Gepostet von Dritare.net am Montag, 14. Mai 2018

LEXO DHE :  100 mijë nxënës më pak/Ministrja Shahini: Opozita gënjen, ja shifrat!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.