Video/ Nga Kukësi në Pogradec, e Burrel, përplasje të dhunshme në KZAZ

Mbështetësit e opozitës kanë sulmuar Komizionet Zonale të Administrimit të Zgjedhjeve në disa qytete.

Kështu, në Kamëz situata ka degjeneruar në dhunë mes mbështësve të opozitës dhe policisë së Shtetit e cila po mbron objektet e KZAZ.

Nga ana tjetër përplasje të forta ka pasur edhe në Kukës, në Burrel, Bilisht, në Pogradec, Kavajë dhe në Skrapar, bashki këto të gjitha të drejtuara nga forcat opozitare.

LEXO DHE :  BE dhe Ballkani Perëndimor, koha për të vendosur

Dritare.net ka siguruar video nga të gjitha KZAZ që tregojnë qartë situatën e tensionuar  atje.

Kujtojmë se një ditë më parë opzoita sulmoi KZAZ në Tropojë dhe në Shkodër, ku në këtë të fundit  I vuri flakën nga KZAZ-je./ I.M-Dritare.net


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.