Video/ Largohen mijëra turistë, pas zjarrit të vënë me shaka nga disa adoleshentë

Me mijëra turistë të huaj kanë lënë pushimet në provincën Alicante në Spanjë, pas një zjarri të fuqishëm, i cili u është afruar zonave rezidenciale. Ky zjarr dyshohet se është nisur me shaka nga disa adoleshentë, por që tani ka dalë jashtë kontrollit. “Zjarr në Parajsë”, shkruajnë mediat britanike, për dëmet që po shkakton në zonën turistike.

LEXO DHE :   Zgjedhjet Europiane/ Tronditet Franca: Partia e Le Pen e para, Macron merr goditjen e fortë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.