Video/ Kapet sasi e madhe kokaine në Itali, në pranga dy shqiptarë

Dy shqiptarë, një mashkull dhe një femër, janë arrestuar nga policia italiane në qytetin e Modenas, Itali.

Mediat italiane raportojnë se shqiptarët e arrestuar ishin klandestinë, të moshave 36 dhe 27 vjeç.

Gjatë momentit të arrestimit, dy shqiptarëve u janë gjetur 6 kilogramë kokainë dhe një sasi tjetër prej 1 kilogramësh heroinë, me vlerë në treg prej 60 mijë eurosh. Gjatë kontrollit u gjetën gjitashtu edhe 5 mijë euro para kesh.

LEXO DHE :  Dhunë e kaos në Barcelonë

Siç thuhet nga mediat italiane, droga e kishte prejardhjen nga qyteti i Milanos dhe shpërndahej në zona të ndryshme të qytetit të Modenas.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.