Video/ Historia e Anës, gruas vegane që ushqehet vetëm me fruta

Shumë njerëz as që do të mund ta mendonin të bëhen veganë, stil jetese që ua ndalon ngrënien e të gjitha produkteve nga kafshët.

Por, një grua në Anglisë, për 27 vjetët e fundit, ka ngrënë vetëm fruta.

Anne Osborne është nëna e dy fëmijëve, që po e quajnë edhe si ‘frutariane’, i është kthyer jetesës vegane, ku kuptoi se nuk mund ta ha mish, vezë apo të përdorë bulmet për arsye etike. Ajo kurrë nuk shikoi alternativa dhe nisi që jetesën vegane, ta kthejë vetëm në fruta.

Banane, papaja, mango dhe avokado janë disa prej ushqimeve të preferuara për Annën.

Osborne i ka rritur shëndetshëm të dy bijtë e saj, duke i ushqyer vetëm me qumështin e gjirit, ndërsa më vonë vetëm me pemë, por edhe fara të përpunuara. Derisa ende janë vegan, djemtë e saj 27 dhe 14 vjeç ushqehen jo vetëm me fruta, por dhe me gjëra të tjera.

Deri më tani, njohësit e shëndetit e kanë konsideruar si mjaft kontroverse, duke ia numëruar vetitë negative dhe pozitive që i ka./dritare.net

View this post on Instagram

Shumë njerëz as që do të mund ta mendonin të bëhen veganë, stil jetese që ua ndalon ngrënien e të gjitha produkteve nga kafshët. Por, një grua në Anglisë, për 27 vjetët e fundit, ka ngrēnë vetëm fruta. Anne Osborne eshte nëna e dy fëmijëve, që po e quajnë edhe si ‘frytariane’, i është kthyer jetesës vegane, ku kuptoi se nuk mund ta ha mish, vezë apo të përdorë bylmet për arsye etike. Ajo kurrë nuk shikoi alternativa dhe nisi që jetesën vegane, ta kthejë vetëm në fryte. Banane, papaja, mango dhe avokado janë disa prej ushqimeve në kohën e shujtave të ndryshme. Osborne i ka rritur shëndetshëm të dy bijtë e saj, duke i ushqyer vetëm me qumështin e gjirit, ndërsa më vonë vetëm me pemë, por edhe fara të përpunuara. Derisa ende janë vegan, djemtë e saj 27 dhe 14-vjeçar ushqehen edhe me gjëra tjera. Deri më tani, njohësit e shëndetit e kanë konsideruar si mjaft kontroverse, duke ia numëruar vetitë negative dhe pozitive që i ka.

A post shared by Dritare.net (@dritare_net) on

LEXO DHE :  Zaev bën një hap pas: Nuk do të ketë zgjedhje të parakohshme, por riformatim të qeverisë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.