Video/ Çasti kur Kacifa përcillet në banesën e fundit!

Trupi i 35-vjeçarit, Kostandinos Kacifës është përcjellë në banesën e fundit pasditen e kësaj të mërkure. Nën thirrjet: “Vorio Epiri është Greqi, Kacifa jeton, Kacifa drejton!”,  dhe himnin grek, trupi i 35-vjeçarit u shoqërua nga familjarët dhe qindra banorë të Bularatit, për në kishën, ku do të zhvillohet edhe ceremonia mortore. I veshur ushtarak, me arkivolin zbuluar dhe flamurin grek mbi të, Kacifa u shoqërua për në banesën e fundit. Ndërkohë në dalje të trupit të Kacifës, një flamur gjigant mbuloi qendrën e Bularatit dhe shumë banorë mes brohorimave këndonin himnin grek./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ky është destinacioni më i populluar i kësaj vere në Shqipëri!

 

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.