Video/ Brenda qendrës së torturave të policisë fetare të ISIS

Forcat e mbështetura nga amerikanët kanë marrë një ndërtesë të “policisë fetare” të ISIS ku gratë torturoheshin me zinxhirë nëse nuk e mbanin fytyrën të mbuluar, në qytetin e Manbij.

Forcat Demokratike Siriane e morrën ndërtesën këtë javë dhe publikuan një video të mjeteve të të tmerrshme të torturave, pasi arritën ta mposhtin me sukses grupin terrorist pranë kufirit ndërmjet Turqisë dhe Sirisë.

LEXO DHE :  Macron e Merkel apel Erdogan: Ndal operacionin në Siri, rrezikohet riaktivizimi i ISIS!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.