Video/ Boksieri ‘jeklekverdhë’ pëplaset me policët në Francë

Një protestues rrezikon deri në pesë vite burg pasi u filmua duke rrahur policët gjatë protestave në Francë. Por protestuesi nuk është një qytetar i zakonshëm.

Ai është boksieri i famshëm, Christophe Dettinger, 36 vjeç. Videoja në momentet e zemërimit të tij ka bërë xhiron e botës.

LEXO DHE :  Pjerin Ndreu: Bashkia Lezhë ka degraduar, të shkruajmë një histori e re

Ai u bë pjesë e ‘jelekverdhëve’, të cilët po protestojnë prej shumë javësh në Francë./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.