Video/ Blendi Fevziu, i bashkohet protestës së studentëve

Gazetari, Blendi Fevziu, i është bashkuar protestës së studentëve përpara Ministrisë së Arsimit. Siç shihet në pamjet më poshtë një grup studentësh janë mbledhur rreth tij dhe po e informojnë mbi kërkesat që ata kanë.

Studentët, me fatura në duar i tregojnë Fevziut tarifat e shtrenjta që duhet të paguajnë çdo vit, në universitetet shtetërore të Tiranës.

Studentët janë ngritur në protestë që prej dy ditësh dhe kërkojnë ulje të tarifave të studimit./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  11 gazetarë rus të gazetës së njohur japin dorëheqje pas pushimit nga puna të dy kolegëve të tyre

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.