Video/ Basha: Rama mashtrues, ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve

Mëngjesin e sotëm, lideri i opozitës, Lulzim Basha ka hedhur një video në Facebook, përmes së cilës ka sjellë disa ankesa të prindërve, në dëshpërim për fëmijët e tyre, që kanë mbetur rrugëve, pasi nuk shkollohen.

Sipas Bashës, kryeministri është mashtrues i i çarterave dhe luksit për vete, i cili ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve.

LEXO DHE :  Ministri Lleshaj: Ja kodi i policisë në protestën e sotme!

 

Postimi i Bashës

“Që dje kryeministri mashtrues i çarterave dhe luksit për vete, ka lënë mijëra fëmijë shqiptarë rrugëve. Sa më gjatë ky kryeministër, aq më shumë shkolla të mbyllura dhe fëmijë të braktisur.”/K.C/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.