Video/ Basha: Qeveria po dhunon dhe helmon shqiptarët

Lideri i opozitës, Lulzim Basha ka ndarë me ndjekësit në Facebook, një video nga protesta e 13 prillit. Basha shkruan se, kjo qeveri po i dhunon dhe helmon shqiptarët.

“Ne e kemi bërë zgjedhjen: me njerëzit kundër një qeverie-bandë dhe kryehajdutit të saj që pasi i ka vjedhur dhe braktisur, tani i dhunon dhe i helmon ata! 
Ky kryeminister hajdut është kapur duke vjedhur shqiptarët dhe duke blerë votat e tyre bashkë me krimin. 
Kjo qeveri-bandë u vuri kryqin shtëpive të shqiptarëve, i ka vënë kryqin të ardhmes sonë evropiane. Prandaj tani populli i ka vënë kryqin kësaj bande hajdute dhe nuk do të ndalet! #shqiperiasieuropa”,- shkruan Basha./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Marina Vjollca dhe Getoar Selimi nisin pushimet, ja destinacioni ndryshe që kanë zgjedhur!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.