Vettingu/ Ja kush janë dy gjyqtarët e tjerë që japin dorëheqjen, pas Brunilda Kasmit!

Dy gjyqatrë të tjerë kan dorrëzuar një kërkesë për dorrëheqje në të njëtën ditë me gjyqatene Gjykatës së Tiranës, Brunilda Kasmi.,

Kërkese dorëheqje pranë KLD-së ( Këshillit të Lartë të Drejtësisë), kanë depozituar Brunilda Kasmi, gjyqtare në Gjykatën Civile Tiranë, Merita Xhani, gjyqtare në Gjykatën e Durrësit dhe gjyqtarja e Gjykatës së Krujës, Nazmie Pengili.

LEXO DHE :  Dhëndri i Berishës sulmon LSI: Bletë ish-kryetaren e KQZ, mbështetët maskaradën

Kjo e fundit, në letrën drejtuar KLD pretendon se i ka përfunduar mandati i magjistrates në datën 10 prill, ndaj duhet të lërë sistemin.

Ndërkohë që gjyqtarja Kasmi, e cila ka shumë vite punë në shkallën e parë e ka justifikuar dorëheqjen e saj me pretendimin se ka probleme shëndetësore. V.D/Dritare.net/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.