Vetëvaret burri në Golem, letra: Nuk kam asgjë për të humbur, mos iu tregoni fëmijëve

Një tjetër ngjarje e rëndë ka tronditur opinionin publik këtë të martë. Historia vjen nga Golemi, ku shtetasi Arben Tahiraj, i moshës 50 vjeçare ka kryer vetëvrasje. Burimet e Policisë bëjnë me dije se ai është vetëvarur në shkallët e brendshme të shtëpisë së tij në Golem. “Panorama” mëson se ai sapo ishte kthyer nga Gjermania dhe e kishte lënë gruaja. Ai ka lënë një letër, para se të ndërmerrte aktin e vetëflijimit.

Letra e të ndjerit:

Nexhi, Lume, Halil, ju kërkoj falje për veprimin tim, por më mirë kështu sesa të jetë vonë dhe të më krijohet ndonjë sëmundje nga problemet e mëdhaja që më janë krijuar, me ralitetin e jetës që mu servir nga fati im i keq. Unë humba familjen që për mua është gjithçka në jetën time.

Tani nuk kam më asgjë për të humbur prandaj nuk gjej forcë për të vazhduar më tej dhe të ndërmarr këtë veprim të shëmtuar. Më vjen shumë keq për shqetësimin që po ju sjell. Ju lutem fëmijët mos i njoftoni, kur të vijë momenti më vonë kur të jenë rritur, tregojani dhe ju thoni se babi i donte shumë që të tre, Jonin, Glorian dhe Julian, por fati e solli që të ndaheshim nga njëri­-tjetri që ishte shumë e rëndë.

LEXO DHE :  Bukuri e fshehur, një kremtim për gratë myslimane

Ju kërkoj të falur të gjitha familjeve tuaja së bashku me fëmijët, kushërinjve, miqve dhe të gjithëve që më janë gjendur pranë dhe më kanë mbështetur në ditët e mia të vështira. Ju përqafoj fort të gjithëve duke ju thënë të ma falni veprimin e dobët të vetëvrasjes. Në portofol janë 265 euro dhe 20 mijë lekë të reja shqiptare. Nuk janë shumë por përdorini në fatkeqësinë time. Nuk kam më shumë se kaq.

06.12.2016

Vëllai juaj Arben Tahiri

P.S Janë edhe dy letra të vajzave ruajini si kujtim kur të rriten, janë në gjermanisht.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.