Vdes ish Presidenti i Italisë

Ish ­presidenti i Italisë, Carlo Azeglio Ciampi ka vdekur në moshën 96­ vjeçare. Lajmin e kanë publikuar mediat italiane. Ciampi, lindur në 20 dhjetor 1920 në Livorno, mbajti detyrën e presidentit nga viti 1999 deri në vitin 2006. Para se të bëhej president, ai ishte Guvernator i Bankës së Italisë, kryeministër në vitet 1993-­1994, ministër i Tregtisë dhe i Thesarit.

LEXO DHE :  A do të ketë sezon të ri për serialin e famshëm “La Casa De Papel”?

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.