Vazhdon procesi i numërimit, Rama thellon rezultatin me 2395 vota

Vazhdon procesi i numërimit në Dibër për zgjedhjen e kryetarit të Bashkisë. Deri tani janë numëruar 53 Qendra Votimi dhe kryeson kandidati i majtë.

Muharrem Rama deri tani kryeson ndaj rivalit të tij me 2395 vota, ku ka marrë 9630 vota ndërsa Sherefedin Shehu ka marrë 7235 vota.

LEXO DHE :  Basha: Air Albania, shfaqje bajate me avionë që duken e zhduken

Procesi nisi pas një ndërprerje disa minutëshe për shkak të numrit të lartë të personave në ambientet e KZAZ-së.
Tashmë grupet e punës janë ulur në tavolinat e numërimit dhe po numërojnë votat e kutive të hapura.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.