Vangjel Dule për dorëheqjen e Fatmir Xhafajt: Paralajmërim i stuhive të reja

Kreu i PBDNJ, Vangjel Dule ka reaguar nga Korça, në lidhje me dorëheqjen e ministrit të Brendshëm, Xhafaj.

Ai ka deklaruar se duke mos pasur dijeni për arsyet e dorëheqjes së tij, do thoja se është një paralajmërim stuhish të reja furtune, që do i japin fund kësaj historie qeverisëse.

Dule është pyetur se a do ketë zgjedhje të parakohshme, dhe është përgjigjur :

LEXO DHE :  Aksidentohet rëndë familja, humbin jetën babai, nëna dhe vajza, në Tiranë

“Kjo do të thotë se duhet të jemi të ndërgjegjshëm. Jeta politike i ngjan një moçali më kuptimin denotativ dhe konotativ. Strukturat shtetërore të destinuara nga kushtetuta dhe ligjet për t’u vënë fre këtyre fenomeneve e janë në status të kapur. Duhen vënë në funksion sinjalet e alarmit”./E.B-dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.