Vajza, këto zakone të përditshme, do ju bëjnë të dukeni më të reja!

Mënyra si ne jetojmë dhe mënyra sesi ushqeheni, reflekton edhe në pamjen tonë. Për të qëndruar gjithmonë të bukura, të hijshme dhe me pamje rrezatuese, ndiqni këto këshilla që dritare.net ka sjellë për ju.

1. Buzëqeshni sa më shumë

2. Hani më shumë rrush

3. Pini më shumë ujë

4. Kujdesuni flokët

5. Kujdesuni për fytyrën

6. Pastroni dhe hidratoni rregullisht fytyrën

7. Mbuloni zonat problematike

8. Kujdesuni për duart

9. Hani sa më shumë zarzavate jeshile

LEXO DHE :  Zyrtare/ Nuk shtyhet publikimi i Raportit të KE, në 29 maj marrim vesh progresin që kemi bërë

10. Vendosni më pak makeup

11. Hani peshk me vaj

12. Ushtrohuni 3 ose 4 herë në javë

13. Vishni të brendshmet e duhura

14. Vishu me zgjuarsi

15. Vishuni me ngjyra

16. Përdorni aksesorë

17. Shtoni antioksidantët në dietën tuaj

18. Ulni përdorimin e sheqerit dhe kripës

19. Pini më pak alkool

20. Qëndroni në lidhje të mira

21. Trajtoni rrudhat e moshës

22. Flini gjumë mjaftueshëm

23. Kujdesuni për dhëmbët./E.B-dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.