Ushqimet që pastrojnë njollat

Nëse befas keni njollosur këmishën apo tapetin e bardhë, mos u shqetësoni. Zgjidhja është gjendur! Më poshtë do të gjeni katër produkte të cilat heqin njollat për mrekulli.

Qumështi

Zhyteni materialin e njollosur në qumësht për një orë dhe pasi ta hiqni pastrojeni me sapun.

1

Kripë, ujë të zier dhe uthull

Nëse keni kohë, provojeni këtë zgjidhje: futeni materialin në ujë të ftohtë dhe mbulojeni me kripë derisa materiali të marrë ngjyrën rozë. Pastaj, hidhni ujë të zier dhe lëreni materialin të qëndroj në uthull për një kohë.

2

Verë të bardhë dhe sodë buke

Zhyteni materialin e njollosur në verë të bardhë. Pastaj, hidhni sodë buke dhe ujë.

3

 

Pastë për rrojë

Me një sasi të pastës për rrojë pastroni njollën dhe më pas lajeni me ujë të nxehtë.

Thojini lamtumirë njollës dhe buzëqeshni përsëri. Revista Cleanpedia/dritare.net/

4

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.