Ushqimet që parandalojnë rrudhat!

Rrudhat, për pjesën më të madhe të femrave, janë makthi më i keq. Shumë nga ne përdorin ilaçe, kremra dhe disa ndërhyrje kirurgjikale për t’i zhdukur rrudhat. Por nuk ka pse të ndërlikohet çdo gjë, apo të dëmtojmë shëndetin tonë. Largimi i rrudhave mund të bëhet edhe me anë të ushqimeve. Si? Hormoni kryesor që prek lëkurën dhe i shkakton dëmtime është testosteroni, prandaj është e rëndësishme që të ndiqni një dietë të balancuar për të mbajtur nën kontroll nivelet e tij. Në këtë artikull të dritare.net do të njiheni me ushqimet që mbajnë nën kontroll hormonet, dhe parandalojnë shfaqjen e rrudhave, akneve apo puçrrave në lëkurë.
Nëse ju hani si duhet dhe ushqimet e duhura, më besoni, rezultatet do të jenë mahnitëse. Dritare.net ka sjellë për ju ushqimet që duhet të hani për të parandaluar dhe zhdukur rrudhat. Mos i humbisni! Ps: Nëse nuk ju hapet fotogaleria, hyni më mirë në faqe dhe i gjeni më lehtë!/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Lira Gjika dedikim për pediatren që u nda nga jeta: Femra herkule që i ka rrëmbyer vdekjes qindra fëmijë


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.