Ushqimet që gratë nuk duhet t’i hanë, kur punojnë!

Jeni nga ata persona që duan vazhdimisht të hanë, ndërsa punojnë? Mos u shqetësoni, nuk jeni të vetmit! Sipas një studimi rezulton se, gratë që ushqehen me ushqime të lehta në punë, fitojnë rreth 100,000 kalori shtesë çdo vit. Dietologët thonë se, nuk ishin ‘të befasuar’ nga hulumtimi, por paralajmëruan se, konsumi i vetëm 500 kalorive në ditë, mund të rezultojë në shtimin e peshës prej gjysmë kilogramë, në javë.  Dritare.net ka sjellë për ju disa ushqime që gratë nuk duhet t’i hanë në punë, nëse duan që të mos shtojnë në peshë. Për më shumë klikoni fotogalerinë më poshtë./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Aurela këndon me të bijën 'Fati ynë, shpresë dhe marrëzi'

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.