Ushqimet që duhet dhe s’duhet t’i hani për Ramazan!

Ne jemi në muajin e Shenjtë të Ramazanit. Në këtë muaj të shënuar, besimtarët myslimanë agjërojnë.

Gjatë këtij muaji është e rëndësishme, që të ruani energjitë tuaja dhe të shmangni tundimet për të ngrënë ushqim të dëmshme. Për Ramazan, dieta e ushqimeve është krejtësisht e ndryshme nga dietat e tjera. Agjërimi, duhet të mbahet me kujdes, prandaj është e rëndësishme të hani edhe ushqime, të cilat ju mbajnë të shëndetshëm  dhe të hidratuar. Ja pra dritare.net sjell për ju ushqimet që duhet dhe s’duhet t’i hani për Ramazan. Për më shumë shihni fotogalerinë më poshtë./Përshtati: Kadrije Çako/dritare.net

LEXO DHE :  Shkarkimi i Metës/ Shtyhet me dy muaj afati i punimeve të Komisionit Hetimor

 

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.