Ushqimet që do t’ju ndihmojnë të reduktoni celulitin!

Shtatzënia, çrregullimet hormonale dhe luhatjet në peshë janë disa prej shkaqeve kryesore që çojnë në shfaqjen e celulitit. E sidomos tani në verë që duam të nxjerrim pak barkun, apo këmbët në plazh, celuliti na prish shumë, ama shumë punë.

Celuliti shfaqet nën lëkurë si pasojë e kontraktimit të indeve lidhëse të muskujve. Është një problem estetik që shkakton pakënaqësi te shumë prej nesh, megjithatë janë disa ushqime që ndihmojnë në eliminimin e celulitit. Dritare.net ka sjellë ushqimet më të mira që e reduktojnë celulitin dhe pa seanca anticeluliti. Zbulojini në fotogalerinë më poshtë!/K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Fëmija shqiptar në kampin e ISIS, Rama: Fola me të atin, kemi një plan për ta larguar nga aty!

Vëmendje: Nëse këtë artikull  e keni hapur nga Facebook, për të shikuar fotogalerinë e plotë ju lutem klikoni në, www.dritare.net.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.