Universitetet nisin konsultimet me studentët për tarifat

Prej dy ditësh studentët po protestojnë për rritjen e tarifave në universitete. Sot në ditën e dytë të protestës, arritën që t’ja dilnin me një nga katër kërkesat për Ministrinë e Arsimit pasi i kërkuan të plotësoheshin. Por pavarësisht kësaj ata kanë vendosur të mos ndalen, duke deklaruar se edhe nesër do jemi në protestë.

Rektorja dhe Kancelari kanë  kërkuar takim urgjent me Këshillin studentor për të diskutuar për tarifat. Pas protestave  studentore për plotësimin e katër kërkesave nga Ministria e Arsimit, paraditen e sotme kjo e fundit shfuqizoi VKM. Por universitetet kanë nisur konsultimet me studentët.

LEXO DHE :  Prifti i shenjtë kasap

Sipas Dritare.net rektorja e Durrësit Kseanela Sotirofski dhe Administratori Gerald Ceka kanë kërkuar takim me studentët e UAMD, dhe ka njoftuar Këshillin Studentor për mbledhje ditën e premte ora 08:30. Mbledhja do zhvillohet në godinën e Currilave. ‘Njoftim nga Universiteti  Aleksandër Moisiu Durrës.’/dritare.net

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.