Unaza/ Një tjetër ndërtesë dykatëshe shembet te shqiponja

Pavarësisht protestave të banorëve të zonës së Astirit, një tjetër ndërtesë dykatëshe është shembur në kuadër projektit për Unazën e Re.

Një tjetër  ndërtesë u shemb, për ti hapur rrugë projektit të unazës së Re,  e cila ndodhet tek sheshi ‘Shqiponja’, ndërsa pronarët e saj nuk kanë bërë rezistencë.

LEXO DHE :  Meta dhe Lesi takojnë Daden: Trëndafil që spikat mes trëndafilash

Ndërkohë gjatë ditës së sotme janë shembur edhe 20 ndërtesa të tjera, edhe pse banorët protestuan duke kërkuar dëmshpërblim./A.C/dritare.net

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.