Unaza e Madhe/ Liçaj: Rama diktator, projekti për t’i vënë traun

Aktori i njohur Neritan Liçaj i ftuar në “Arena” në Ora News tha se të gjitha veprimet e qeverisë me Ramën në krye i japin ngjyrën e një diktature. Duke folur për projektin për Unazën e Re, Liçaj tha se synimi është që t’i vihet trau që qytetarët të paguajnë.

Pjesë nga deklarata: 

Liçaj: Ne të gjithë qytetarë jemi kundër atij projekti. Ai po bëhet për të rrjepur. Rama është diktator. Nuk është se po e emërtoj unë. Qeveria gjykohet nga ajo çfarë bën. Të gjitha bëmat e kësaj qeverie me në krye Ramën, të çojnë tek diktatori. Pse jemi të gjithë kundër këtij projekti? Ajo po bëhet se do të na vërë trarin aty. Dhe ne duhet të paguajmë kur të shkojmë për të pirë një kafe në Durrës. A ka fuqi qytetari i mesëm shqiptarë të paguaj për të shkuar në Kukës, në Durrës. Për të vajtur në Kosovë duhet të paguaj 20 euro vajtje dhe 20 euro ardhje, taksë. Unë e paguaj atë rrugë. E paguaj në çdo litër naftë. Kush flet për paligjshmëri? Një shtet i paligjshëm. Kur e ka lejuar të ndërtojë, shteti ka shkelur ligjin. Kur nuk e ka ndaluar qytetarin të zaptojë tokën, a ka shkelur ligjin? Atëherë përse shteti paska të drejtë të bëjë shkelje ligjore dhe qytetari jo?/oranews

LEXO DHE :  Vdekja e dy punëtorëve/ Basha: Rama i pashpirt e arrogant

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.