UEFA ndryshon shortin, ja dy ekipet që do luajnë në ndeshjen e parë!

I vetmi rregull i vendosur nga UEFA kishte të bënte me dy klubet nga Mançesteri, Junajtidin dhe Sitin, të cilat nuk mund të luanin kurrsesi në të njëjtën ditë në qytet nëse nuk do të luanin me njëra-tjetrën. Pra, përpara fillimit të shortit, u përcaktua se do të kishte ndryshim të tij nëse kjo gjë do të ndodhte.

Ndeshja e parë mes Barcelonës dhe Junajtid ishte përcaktuar të luhej në “Camp Nou”, por do të luhet në “Old Trafford”. Shkaku është i thjeshtë, pasi autoritet lokale të qytetit të Mançesterit, nuk mund të përballojnë dy sfidat e Sitit dhe Junajtid në të njëjtën ditë.

LEXO DHE :  Miliarderi amerikan u paguan Universitetin 396 të diplomuarve

Duke parë se skuadrës së Solskjaer i solli fat kundër PSG-së sfida e dytë në transfertë, këtë herë “Djajtë e Kuq” shpresojnë te përsëritja e “historisë”.

Një ndryshim i vogël ky në kalendarin e çerekfinaleve, që nuk ndikon kaq shumë tek këto skuadra./A.C/dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.